Cinsel Mesir Macunu

Cinsel Mesir Macunu
7 Mayıs 2021Yorum Yap
Cinsel Mesir Macunu

Sayısız Yararı Yer Alan Şifa Deposu Mesir Macunu
Manisa ili özdeşleşen mesir macunu, tahmini 500 senedir tüketilen bir tatlı çeşididir. Türk mutfağına ilişkin tatlı çeşitlerinden meydana gelen mesir macunu, zengin besin içeriği yardımıyla birey vücudu amaçlı şifalı meydana geldiği bilinmektedir. ‘Mesir macunu nedir, ne işe fayda , faydaları nelerdir, ne türlü kullanılır, ne türlü saklanır, cinsel gücü arttırır mı, ne civarı yenmeli, ne süre yenir’ benzeri heyecan ettiğiniz suallerin yanıtını içeriğimizin devamında inceleyebilirsiniz .

Mesir Macunu Nedir, Ne İşe Yarar?
41 tür baharatın ve şifalı olduğuna inanılan otların karıştırılmasıyla ele geçirilen mesir macunu, son zamanlarda bitkisel ürünler üreten markalar aracılığıyla üretilerek piyasaya sunulmaktadır. Mesir macununun tahmini 5 yüzyıl öncesinde Orta Efendi isimli doktor yardımıyla üretildiği ve Kanuni Padişah Süleyman’ın annesi Ayşe Padişah’a şifa meydana geldiği bilinmektedir.
İnsan vücudu amaçlı pekçok bakımdan fayda imkanı sunan mesir macunu, epeyce şifalı bir tatlıdır. Mesir Macununun bilhassa kış aylarında meydana gelen ilgisiz algınlığı, grip benzeri hastalıklara karşın beden direncini arttırdığı bilinmektedir.
Mesir Macununun Faydaları Nelerdir?
Mesir macunu, birey vücudu amaçlı epeyce şifalı bir macundur. İçerisinde anason, Hindistan cevizi, çivit, kakule, karabiber, karanfil, kimyon, rezene, çörek otu, safran benzeri 41 tür nebat ve ot barındıran mesir macunu, muhtevanında yer alan baharatların ve otların şifasını tüketiciye sunuyor. Bu sayede mesir macunu, birey vücudu amaçlı çeşitli alanlarda fayda sağlamaktadır. Zengin içeriği yardımıyla kombo tesire sahip meydana gelen mesir macununun yararlarını sizler amaçlı araştırdık:

Özellikle kış aylarında düzenli olarak tüketeceğiniz mesir macunu ile bağışıklık sistemini destekleyerek soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklara karşı koruma sağlıyor.
Mesir macunu, egzama ve sedef gibi bazı cilt hastalıklarının tedavisinde de etkilidir.
İdrar yollarında oluşan problemlerin kısa süre içerisinde giderilmesini sağlayan mesir macunu, idrarını yaparken zorluk yaşayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir üründür.
İçerisinde bulunan baharat ve ot çeşitleri sayesinde doğal bir afrodizyak etkisi gösteren mesir macunu hem kadınların hem de erkeklerin cinsel gücünü arttırma özelliğine sahiptir.
İçerisinde bulunan baharat karışımları sayesinde öksürüğü kesme özelliğine sahip olan mesir macunu aynı zamanda mükemmel bir balgam söktürücüdür.
Yüksek kalori oranına sahip olan mesir macunu, bu sayede kişiyi tok tutma özelliğine sahiptir. Bu nedenle kilo vermek isteyen kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.
Eklem ağrılarına ve romatizmaya iyi geldiği bilinen mesir macunu, ağrı kesici özelliği sayesinde daha konforlu bir gün geçirmenize imkân sağlıyor.
Mesir macunu vücutta bulunan iltihapları ve enfeksiyonları giderme özelliğine de sahiptir.
Sindirim sisteminin çalışmasına da destek olduğu bilinen mesir macunu, içerisinde bulunan otlar ve baharlar sayesinde bağırsakların düzenli çalışmasında da etkilidir.
Mesir macunu, emziren annelerde süt arttırma özelliğine de sahiptir.
Yüksek bir enerji kaynağı olduğu bilinen mesir macunu, yorgunluğun giderilmesinde de etkili bir besindir.
Mesir Macunu Nasıl Kullanılır, Günde Ne Kadar Yenmeli?
Genellikle farklı gramaj ölçülerinde cam kavanozlar içerisinde satışa sunulan mesir macununu, kaşık ile yiyerek tüketebilirsiniz. Günlük düzenli miktarda tüketilmesi halinde vücudunuza fayda sağlayacak olan mesir macununu, ne kadar tükettiğiniz önemlidir. ‘Mesir macunu ne zaman yenir, ne kadar yenmeli’ gibi soruları merak ediyorsanız; mesir macununu sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa bir tatlı kaşığı oranında tüketmeniz uygun olacaktır. Ancak diyabet hastasıysanız mesir macununu doktorunuza danışarak tüketebilirsiniz.

Mesir Macunu Nasıl Saklanır?
Satın aldığınız mesir macunu ürününü bozulmadan muhafaza etmek istiyorsanız ürünü cam kavanozu içerisinde ağzı kapalı bir biçimde güneş ışığı almayan serin ve kuru bir alanda sağlıklı bir biçimde saklayabilirsiniz.
Mesir Macunu İçindekiler Nelerdir?
Mesir macununun yapımında genellikle; zencefil, zulumba, kremtartar, kişniş, kebabiye, havlican, Hindistan cevizi, anason, yeni bahar, hıyarşembe, çam sakızı, zafiran, tarçın, udülkahır, çöpçini, hardal, eskir, karanfil, çivit, meyan balı, tiryak, sarıhelile, raziyane, kimyon, zerdeçal, tarçın çiçeği, karabiber, çörek otu, darıfülfül, ravent, limon tuzu, kakule, şamlı, vanilya, şeker, günbalı, Hindistan çiçeği, limon kabuğu, galanda, tekemercini tohumu, portakal kabuğu baharatları bulunmaktadır.

admin Websitesi