Erkeğin İmzası Bıraktığı Etkidir Cinsel Güç

Erkeğin İmzası Bıraktığı Etkidir Cinsel Güç
4 Haziran 2021Yorum Yap
Erkeğin İmzası Bıraktığı Etkidir Cinsel Güç

Erkeğin İmzası Bıraktığı Etkidir Cinsel Güç

1.Yetiştirilme şartları ve ananesel adam cinsel rolü:
Erkek bebeklerinin yetiştirilirken adam olmakla alakalı yaşamsal olarak öğrendikleri şeylerin mühim bir bölümünü , her süre cinsel ilişki isteyebilen ve sekse hazırlıklı vaziyette olan bir cinsel ilişki makinesi olmak oluşturur. Erkekler kadınları elde etmek ve arzularını doyurmak üzere eğitilirler ve cinsellikle sevgiyi çoğunlukla birbirinden bölmek zorunda kalırlar. Erkekler cinsel ilişki kurdukları kadınlarla, hürmet duyulup izdivaç edilecek kadınları birbirinden ayırma eğilimindedirler. Bir kadını sevdiklerinde ve içselleştirdiklerinde ise onla beraber tutkulu bir cinsellik hayata ile ilgili zorluk yaşarlar.

2. Ananesel cinsel rolünün dışına çıkamamak:
Geleneksel adam cinsel rolü, erkekleri eşleriyle genel ilişkilerinde meydana geldiği benzeri cinsel hayatta da etkin ve belirleyici olmaya iter. Bununla Birlikte erkeğin her süre cinsel ilişki yapabileceğini ve kadını reddetmemesi gerektiğini düşündürür. Gerçekler bu gibi meydana gelmediği amaçlı pekçok adam ananesel adam rolünü oynamak amaçlı kendisini zorlar ve meydana çıkan sıkıntıları “başarısızlık” olarak algılar. Süratle gelişen “başarısızlık korkusu” ise performans anksiyetesine ne sebeple meydana geldiği amaçlı cinsel sıkıntılara ne sebeple olabilmektedir . Cinsel ilişkide etki , bir şeyi sağlamak değil, cinsel eşiyle doyumlu bir cinsel hayata ulaşmaktır.

3. Olumsuz vücut görüntüsü ve düşük benlik saygısı:
Cinsel işlev bozukluğu bir defa bulunduğu süre bunun bireyin kendilik algısı üst kısmına tesiri cinsel problemin devamına ya da kötüleşmesine sokak açabilir . Bir erkeğin erkeklik hissi sertleşme meselesiyle çökebilir ve bu gibi duygularla tetiklenen endişe sertleşme zorluğunun devamına katkıda olabilir .

4.Edilgenlik, çekingenlik:
Bazı erken boşalma olaylarının , bariz bir edilgenlik sorunu vardır. Kızgınlıklarını, öfkelerini çoğunlukla edilgen şekillerde dışa vururlar. Rastgele bir şeyi reddetmek ve hayır demekte zorlukları vaziyette olan bu bireyler , bunun mahaline görünüşte kabul ettikleri şeyleri karşın tarafı düş kırıklığına uğratacak biçimde yaparlar. Bu bireyler çoğunlukla baskın ve bazen de erkeksi nitelikleri vaziyette olan kadınları eş olarak seçerler. Bir taraftan onların her dediğine evet der ve boyun eğmiş benzeri görünürken bir taraftan da pasif dirençler gösterirler. Erken boşalma da bu pasif direnişin ve karşın tarafı düş kırıklığına uğratmanın bir çeşididir.

5.Katı dini ve ahlaki inançlar:
Erkeklerde dini inançlar ve katı ahlaki görüşler cinsel talebi çok etkilemezler nedeni ise en katı dini ve ahlaki inanışlarda bile erkeğin cinsel talep ve haz duyması sıradan ve beklenen bir vaziyet olarak karşılanır. Fakat katı dini inançlar kişide olabilecek çeşitli cinsel haz alma eğilimlerini engelleyerek uyarılma ve orgazm meselelerine sokak açabilmektedir. Uyarılma ve orgazm güçlüklerinin aynı ritimde devam ettiği pekçok vaziyette da her geçen gün erken boşalma ve cinsel talep bozukluğu da gelişebilmektedir

6.Annasıl ilişkide sorunlar:
Anneye karşı bilinçdışı aşk bireyin cinsel eşiyle ilişkisinde çeşitli zorluklara sokak açabilir . En temel ve en yaygın tipinde sertleşme bozukluğu anneye bilinçdışı bir cinsel bağlılığın devamına dayanır.

admin Websitesi